لیفت صورت

لیفت صورت چیست ؟

لیفت صورت وسیعترین جراحی برای از بین بردن چروک و افتادگی صورت است که در اثر افزایش سن بوجود می آید .در این عمل پوست کشیده می شود و به این ترتیب پوست و بافتهای زیرین آن کشیده و سفت می شوند .سپس  پوست مجددا به محل اصلی برگردانده می شود .

در این جراحی از بیهوشی عمومی و یا بیحسی موضعی استفاده می شود.برش از ناحیه گیجگاه شروع شده و دورتادور صورت از حاشیه نزدیک گوشها را در بر می گیرد .جراح بعد از برش ، پوست صورت را بلند کرده و عضله و بافت زیرین آنرا می کشد تا حالتی سفت پیدا کنند .در صورت نیاز کمی از چربیها و پوست برداشته می شود.بعد از اتمام این کارها پوست دوباره به محل قبلی یازگردانده شده و بخیه زده می شود.خط بخیه در محل رویش موها و چینهای طبیعی صورت می افتد و در نتیجه اصلا مشخص نیست .جراحی چند ساعت طول می کشد و معمولا همان روز مرخص می شوید یا در نهایت یک شب بستری می شوید .

 

بازدهی جراحی لیفت صورت

با جراحی لیفت صورت ،چهره جوانتر و شاداب تر می شود .این حالت باعث می شود بسیاری افراد اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و حس پیری و کهنسالی را از خود دور کنند .تاثیر این جراحی در جوانتر شدن صورت بسیار زیاد است .اگر پوستتان آسیب پوستی داشته باشد و یا دچار لک باشد این مشکلات باید جداگانه برطرف شوند ولیفت صورت به تنهایی آنها را از بین نمی برد . اینکه کار خوب از آب در بیاید و ایمنی کافی وجود داشته باشد تا حد زیادی  به مهارت جراح بستگی دارد.

عوارض احتمالی لیفت صورت

*واکنش آلرژیک به بیهوشی

*خونریزی زیر پوست

*عفونت

*آسیب به عصب های منطقه که معمولا موقت است

*آسیب به بافت

و چند نکته کاربردی که باید بدانید ما برای شما بیان خواهیم نمود .

ملاحظات  بعد از عمل لیفت صورت را بدانید

بعد از عمل صورتتان باد پیچی می شود که 1تا 2 روز بعد باز می شود.اگر لوله تخلیه ترشحات هم گذاشته شود تا 2 روز بعد برداشته می شود.5 تا 10 روز بعد بخیه ها کشیده میشود.بعد از جراحی معمولا برای کاهش درد مسکن تجویز می شود .ورم و کبودی صورت امری طبیعی بعد از عمل است .معمولا برای کاهش تورم از کمپرس سرد استفاده می شود.بعد از عمل  تا جای ممکن باید سر صاف نگهداشته شود .2 تا 4 هفته بعد از عمل نباید سیگار مصرف شود و حتی

نباید در محیطی که سیگار کشیده می شود بماند  چون تنباکو باعث افزایش خطر مرگ بافتها می شود به همین دلیل بهبود را کند کرده و حتی می تواند جای زخم را بدتر کند.

اکثر افراد حدود 2 تا 3 هفته بعد از عمل به فعالیتهای عادی و روزمزه بر می گردند.

در ابتدا شاید حس کنید صورتتان سفت شده و کمی عجیب بنظر برسد .این مسئله امری کاملا طبیعی است .شاید تا ماهها بعد از عمل حس کنید صورتتان کمی بیحس و خشک  شده است  که غیر عادی نیست وبرطرف می شود.

 تماس

نکات قابل توجه:

اینکه تا چه حد از جراحی راضی باشید به توضیحاتتان قبل از جراحی و شفاف سازی آن برای جراح بستگی دارد.مهم این است که انتظارتتان از عمل کاملا واقع گرایانه باشد و قبل از جراحی تمام آنچه در ذهنتان وجود دارد با جراح در میان بگذارید و به توضیحات او کاملا گوش دهید تا تصوری درست از چهره خود بعد از جراحی پیدا کنید .